Küresel paylaşımlı Datacenter kavramının öncülüğünü yapmaktayız. Bizim Datacenter’ımız bütün Ürün ve Servislerimizi barındırdığımız küresel paylaşımlı yedek altyapı sunucu toplamıdır.

  • Sorunsuz bir şekilde yüzlerce dağıtılmış sunucuyu birleştirir
  • Yüksek kullanılabilirlik, yedekleme ve eşsiz güvenlik sağlar

NETWORK

Datacenterlar, farklı sağlayıcılarla fiber optik kablolar aracılığıyla farklı giriş noktalarından datacenter’a Gigabit internetle bağlanır.

net-work
texas_1_security

Güvenlik

Herhangi bir hat arızası veya saldırıya karşı korumak amacıyla datacenterda 24 saat personel bulunmaktadır. Bina içerisindeki tüm hareketler HERZAMAN gözetim altındadır. Bina içerisinde ve girişlerde 7×24 kapalı devre izleme, kameralar, erişim kontrolü ve güvenlik ekibi vardır. Bina oldukça güvenlidir.

ENERJİ

Gelen enerji toplamı, datacenterın çalışması için ihtiyacı olandan oldukça fazladır. Herhangi bir elektrik kesintisi durumuna karşı jeneratörlerde Otomatik Transfer düğmesi vardır. Datacenter ayrıca gücün kesilmesi durumuna karşı UPS sistemi ile donatılmıştır.

power_3621
cooling_3621

Soğutma

Kapasitesinin bir kısmını kullanan yedekli klimalar sunucu odasını soğutur. Birimler dönüştürülebilir uygun koşullardadır.

GELİŞMİŞ DUMAN TARAYICISI & YANGIN KORUMA SİSTEMİ

Su bazlı koruma sistemleri en az yangın kadar zarar verdiği için bizim datacenter’larımız gelişmiş yangın kontrolü ve koruması sistemi ile donatılmıştır.

fire_early_detection_3621

NEDEN BİZİM DATACENTER’IMIZ?

ÖLÇEKLENEBİLİRLİK & GÜVENİLİRLİK

Datacenter birbiriyle örtüşen karmaşık küresel servislerden oluşmaktadır. Tüm mimari Yüksek Kullanılabilirlik, Kümelenme ve n+1 mimari üzerine inşa edilmiştir. Bu bizim çözümlerimizle sizin bu mimariyi bağlayarak ve alt yapı eklemesiyle büyümenizi ölçeklendirebilmemizi sağlar. Ölçeklenebilirlik, çalışma süresi ve network cevap vermesi gibi konularda endişelenmenize hiç gerek yoktur.

KÜRESEL ERİŞİM

Ortaklarımızla beraber dünyanın çeşitli yerlerinde alt yapı dağıtımlarıyla ilgili yatırımlar yaptık. Şimdi hiçbir yatırım yapmadan müşterilerinize, tamamen markalaştırılmış bir deneyimle bu küresel altyapıyı sunabilirsiniz. Dünyanın her yerindeki Altyapı sağlayıcılarıyla seçme, müzakere ve ilişki yönetimini bize bırakın.

WHİTE LABELED MİMARİ

Datacenter’ımız, sayısız hosting seçeneklerini Müşterilere ve Bayilere sağlamak için çeşitli farklı işletim sistemlerinin küresel olarak dağıtılmış yedek sunucu kümesidir. Sunucular ve IP adresleri white labeled ve izi bulunamazdır. Eğer bizim bayilerimizden biri iseniz bu sunuculardan herhangi birinde barındırdığınız herhangi bir servisiniz sizin markanızın Name Server’ı olacaktır. Yani pratikte kümelenmiş bu yüzlerce sunucu müşterilerinize SİZİN sunucularınız olarak görülür.